FK Dobroměřice z.s.

Oficiální stránky fotbalového klubu
FK Dobroměřice z.s.
www.fkdobromerice.cz

TJ Libouchec

15. kolo, Pá 17.11.2023 13:30

FK Dobroměřice7
TJ Libouchec3

FK Dobroměřice

14. kolo, So 11.11.2023 14:00

TJ Sokol Pokratice-Lit..1
FK Dobroměřice3

FK Rumburk

13. kolo, So 4.11.2023 14:00

FK Dobroměřice6
FK Rumburk0

FK Dobroměřice

12. kolo, Ne 29.10.2023 14:30

SK Dušníky1
FK Dobroměřice3

ASK Lovosice

11. kolo, So 21.10.2023 14:00

FK Dobroměřice4
ASK Lovosice3

FK Dobroměřice

10. kolo, So 14.10.2023 16:00

SK Strupčice0
FK Dobroměřice6

FK Dobroměřice

9. kolo, So 7.10.2023 16:00

TJ Mojžíř2
FK Dobroměřice3PP

SK Ervěnice - Jirkov

8. kolo, So 30.9.2023 14:00

FK Dobroměřice6
SK Ervěnice - Jirkov1

FK Dobroměřice

7. kolo, So 23.9.2023 15:30

FK Junior Děčín2
FK Dobroměřice5

FK Bílina

6. kolo, So 16.9.2023 17:00

FK Dobroměřice3
FK Bílina2

Rozhovor - trenér "A" týmu

Rozhovor - trenér "A" týmu

Daň za mládí a zápasy venku. Dobroměřice ale zaútočí. I na postup, řekl Holeček
 

Odstup pouhé čtyři body na třetího a sedm na lídra. Dobroměřice zažily solidní podzim, ve fotbalové I. A třídě přezimují na sedmém místě, ale jejich trenér David Holeček věří, že po kvalitní zimní přípravě může jeho parta zaútočit i na jedno ze dvou postupových míst do krajského přeboru! „A ten by pro nás mohl být zajímavý po sportovní i ekonomické stránce. Klíčová bude zimní příprava a na jaře se to každý týden bude mlít,“ říká mimo jiné v rozhovoru pro Deník 47letý David Holeček, trenér FK Dobroměřice.

Sázku na mládí doprovázela nevyrovnanost výkonů, nepovedly se už zmiňované venkovní zápasy. „Nazval bych to asi tak, že nás venkovní zápasy stály body a lepší postavení v tabulce. Tam jsem mužstvo nepoznával. Na hřištích soupeřů jsme podle mě ztratili tak devět bodů, mít je, tak bychom byli po podzimu první. Mančaft byl našlapaný, osmnáct lidí na tréninku, ale domácí výkony jsme nedokázali zopakovat.“

S jakými i ambicemi jste vlastně šli do sezony?
Před sezonou jsme se rozhodli jít cestou, že doplníme kádr o mladé hráče, ale přechod z dorostu k dospělým pro ně není jednoduchý, což vím z vlastní zkušenosti. Je jasné, že to chce čas a trpělivost. Měli by jim pomoci starší borci, kteří by pro ně měly být a byli vzory – Libor Maliňák, František Lazarik, Josef Plachý nebo Zdeněk Hanzlíček. Určitě od nich něco pochytili, ještě pochytí a kvalita se dostaví. Vím, že tu jsou dobří hráči, jen je škoda, že frajeři nepřenesli kvalitu z tréninku, o které také vím, do všech mistráků. Někteří kluci jsou ještě nevyzráli, ležela na nich možná až moc odpovědnost a výkony byly nevyrovnaný.

O postupu jste tedy v Dobroměřicích nemluvili?
Tentokrát ne, ale pokud se podíváte na tabulku, tak je to tak vyrovnaný směrem dolu i nahoru, že stačí dva zápasy za sebou vyhrát a jste druzí, nebo naopak ztratit a jste jedenáctí. Troufnu si říct, že na jaře může hrát o dvě postupová místa jedenáct týmů, včetně nás. Počítám.

Lákal by vás krajský přebor?
Řekl bych, že postoupit tam by nebylo vůbec špatné i s ohledem na finance, protože cestování tam není tak náročné jako v té A třídě, kde jezdíte do Rumburka, Šluknova, Modré a podobné dálky. V krajském přeboru jsou kluby blíže u sebe a získávat peníze do sportu bude i nadále určitě těžké. Rozhodovat bude zimní příprava – kdo a jak v ní bude pracovat.

Čím vás fotbalový podzim v I. A třídě zaujal?
Vyrovnaností, každý týden se to mlelo a na jaře zase bude. Prvních pět týmů dělí jen tři body, každý tam může porazit každého. Překvapilo mě, jak nás doma smázla Bílina, která nebyla úplně top v tabulce, ale nám dala myslím 7:3 a byl to úplně jiný level. Má kvalitu.

Po podzimu vede Proboštov o bod před děčínským Juniorem. Vás lídr tabulky na konci podzimu porazil 5:1. Bude právě on podle vás kandidát na postup číslo jedna?
Já tam nevidím vyloženě favorita a pokud se bavím i s trenéry ostatních mužstev po zápasech, tak nikdo nemá vyložený jasný cíl postup. Není to jako loni, kdy tam byly Černovice a Neštěmice, které měly náskok dvacet bodů. Takový tým tam tentokrát nefiguruje a tabulka je opravdu vyrovnaná.

Co potřebujete k posunu na top pozice zlepšit?
Bude to asi i o taktice. Myslel jsem si, že i venku dokážeme na soupeře vlítnout jako doma, ale nebylo to tak… A ani přístup nebyl dobrý. Nevím, čím to bylo. Musíme se připravit a určitě se k tomu vrátíme.

Na čem ještě budete v zimě pracovat?
Chceme se věnovat defenzivě, protože jsme na můj vkus až moc často inkasovali a dali si na podzim i dost vlastních branek, na 38 inkasovaných branek nejme zvyklí. Budeme se věnovat také rozestavení, možná změníme trochu styl a systém. Teďka mají kluci volno, přípravu začneme 12. ledna. Nyní chceme pracovat na udržení kondice, budeme chodit jednou týdně na umělku, hrát florbal, futsal nebo sálovku v Chomutově. Kluky úplně v nečinnosti nenecháme, fyzička je potřeba udržet. Pořád budeme něco vymýšlet a budeme spolu. Pojedeme na únorové čtyřdenní zimní soustředění do Českého Dubu. Do kádru vezmeme, jak to tak bývá a jak to dělají i v jiných klubech, talentované dorostence, aby se s áčkem trošku sžili a aby viděli, jak to mezi dospělými funguje. Ze své zkušenosti vím, že ze zimní přípravy žijete celý rok. My se na ni i těšíme, neboť nám klub i době ekonomických krizí v areálu buduje menší umělku i s tartanovou dráhou, čehož si vážíme a děkujeme. Určitě ji budeme využívat, stejně jako umělku v Postoloprtech.

Uvažujete o doplnění kádru, o posilách?
Určitě ne. Dokonce si myslím, že nás je až dost, mám e tady 20 až 22 hráčů, pravidelně jich chodilo trénovat osmnáct. Ještě bych si přál, aby se po potížích s kolenem co nejdříve vrátil Tomáš Mistoler, protože takový frajer nám do kabiny chybí. Už s námi pojede na soustředění, má dovolené nějaké vyklusávání, ale naplno začne asi až v létě.

Diskuze

Nábor fotbalistů
Hledáme trenéry mládeže

Události

Žádné nadcházející události.

Nejbližší narozeniny

17.02.2024 František Lazarik (35)
27.02.2024 Pavel Votruba (26)
03.03.2024 Pavel Csonka (36)
06.03.2024 Ondřej Krupka (20)
27.03.2024 Václav Pergl (49)
28.03.2024 Alois Šebek (51)
06.04.2024 Tomáš Kočka (30)
20.04.2024 Daniel Vild (27)
25.04.2024 Ondřej Matyáš (26)
01.05.2024 Martin Němec (30)
Obec Dobroměřice SKLENÁŘSTVÍ KOS Auto Evžen Myslivec s.r.o. Final s.r.o NYMWAG Novák - papír s.r.o ŤIP - ŤOP, Úklidový servis
Autodoprava EISNER
K - SPORT SALDO
Tap Agro s.r.o. - AUTODOPRAVA
Pneuservis CHLUMČANY - Pergl Václav
Hotel Astra, Srby BIS CZECH Ústecký kraj Gastroplus Gama-LN
Transportservices - stavební práce
CA TAM I ZPĚT - Jan Gabriel M M REALITY holding a.s. ROST GROUP V.MALÍK - VÝROBA NÁBYTKU Top Credit, a.s. FLEXOBAL s.r.o. Restaurace Stromovka Rolnické družstvo Dobroměřice AgroZZN, a.s. Žatecký a Lounský deník SKLAENÁŘSTVÍ Louny ATLAS ADVERTISING GROUP
Zámečnictví NĚMEC Radek
Malířství Hanykýř ESSV - Zdeněk Vainert FIŠER interiery Stavební firma Louny - ČERSTAV SPORTOVNÍ POMŮCKY JAKO - SPORT LUMINET WP systems s.r.o. Palivové dříví Uhelné sklady Louny
SKUPINA ČEZ
Adam Džurdženik - STAVBY KOMPLET
ČEZ
BigMat INSTALGAS - Miroslav Diviš

Počet návštěv: 116724
Posledních 30 dnů: 489 | Posledních 7 dnů: 71 | Poslední den: 8

© 2023 FK Dobroměřice z.s. | Všechna práva vyhrazena | fkdobromerice@seznam.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

x
Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne